Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ARiMR podpisało umowę na utrzymanie systemu ZSZiK z firmą Hewlett Packard - Polska

22 grudnia 2015
12 września br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała umowę na utrzymanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (ZSZiK) z firmą Hewlett Packard - Polska. W ten sposób Agencja zażegnała niebezpieczeństwo pozostawienia swojego najważniejszego systemu informatycznego bez obsługi, a taka groźba istniała, gdyż właśnie dziś upływał termin dotychczasowej umowy „utrzymaniowej”, zawartej również z firmą Hewlett Packard - Polska.
Podpisanie nowej umowy zapewni utrzymanie informatycznej infrastruktury technicznej w Centrali ARiMR, jej Oddziałach Regionalnych oraz Biurach Powiatowych w całej Polsce. Szczególnie istotne jest, że nie będzie zakłóceń w prowadzonych obecnie kontrolach administracyjnych niezbędnych do naliczania płatności obszarowych za bieżący rok. Ponadto gwarantuje ona poprawę funkcjonalności systemu, z którego będzie mogło korzystać więcej użytkowników, a proces naliczania płatności będzie realizowany z maksymalną wydajnością.

Umowa z firmą HP została podpisana na okres 4 miesięcy. W tym czasie Agencja dokona dokładnej analizy potrzebnych jej mocy obliczeniowych i wielkości pamięci oraz niezbędnej ilości sprzętu informatycznego. Po dokonaniu tej analizy zostanie ogłoszony przetarg publiczny na dostarczenie tych usług.

Umowa zawarta z HP przewiduje, że Agencja za utrzymanie systemu ZSZiK przez najbliższe cztery miesiące zapłaci nie więcej niż 47,3 mln zł. To oznacza, że Agencja będzie płaciła za utrzymanie systemu ZSZiK miesięcznie tyle samo co do tej pory.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę