Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ARiMR wznawia wypłacanie wsparcia finansowego dla gospodarstw niskotowarowych.

14 lutego 2007

Tegoroczna rata wynosi 4788 zł na gospodarstwo, którego wniosek o takie dofinansowanie został pozytywnie rozpatrzony przez ARiMR. Kurs Euro, po którym roczna rata tego wsparcia, wynosząca 1250 euro, będzie przeliczana na złotego, Komisja Europejska ustaliła na 3,831 zł.

Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych ARiMR ma wypłacić w pięciu rocznych ratach. W 2006 r. pierwszą ratę otrzymało ponad 104 tys. gospodarstw niskotowarowych, którym ARiMR wypłaciła łącznie ponad 517 mln zł.

W tym roku liczba beneficjentów, którzy otrzymają unijne wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych będzie o ponad 50 tys. większa. W listopadzie 2006 r. w ramach drugiego naboru ARiMR przyjęła przeszło 53 tys. wniosków od rolników ubiegających się o wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych. W ramach pierwszego i drugiego naboru Agencja przyjęła łącznie ponad 160 tys. takich wniosków. Na wsparcie finansowe dla gospodarstw niskotowarowych ARiMR przeznaczy w 2007 r. ok. 1,2 mld zł. Pierwsze wypłaty po wydaniu brakujących decyzji i zakończeniu procedur księgowych powinny znaleźć się na rachunkach bankowych rolników w II połowie marca.

Więcej szczegółów TUTAJ


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę