aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

ARR – 907 milionów złotych strat

26 czerwca 2003

RolnegoAgencja Rynku Rolnego marnotrawi państwowe pieniądze 907 milionów złotych strat – to ubiegłoroczny bilans dokonań Agencji Rynku  – pisze Super Express, twierdząc, że dotarł do najnowszego raportu NIK, który szczegółowo pokazuje, jak Agencja marnowała budżetowe pieniądze.

Ile można zarobić w zadłużonej państwowej agencji?– pyta się dziennik. I odpowiada: prawnik dostaje 378 złotych za godzinę. W ciągu roku kancelaria prawnicza współpracująca z ARR zainkasowała milion 679 tysięcy złotych. 
 
Dziennik wylicza też, że 753 tysięcy złotych otrzymali członkowie rad nadzorczych spółek Agencji. To właśnie jedna z nich – Elewarr – zleciła skup zboża firmie Bonda z Nowogardu, choć jej właściciel był już wcześniej oskarżany przez prokuraturę o udział w przekrętach zbożowych – twierdzi Super Express
 
Najwyższy czas zrobić porządek z Agencją Rynku Rolnego - pisze dziennik, podkreślając, że nie da się jej naprawić i nie warto czekać na wejście do Unii Europejskiej. – Już dziś należy Agencję rozwiązać, a jej obowiązki przekazać Ministerstwu Rolnictwa – uważa gazeta.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę