aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

AWRSP ściąga długi

4 kwietnia 2003

W centrali i oddziałach terenowych Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa powołano sekcje, które zajmą się ściąganiem długów wobec Agencji. Zobowiązania dzierżawców z tytułu użytkowania gruntów wynoszą już około 600 mln złotych.

O utworzeniu sekcji poinformował w środę w Szczecinie prezes AWRSP, Zdzisław Siewierski. Szef agencji zapowiedział, że zostaną zaostrzone procedury przy zawieraniu kontraktów na dzierżawę ziemi – pracownicy AWRSP będą zwracać większą uwagę między innymi na zdolność finansową przyszłego dzierżawcy.

Pytany o to,  jak Agencja zamierza zwiększyć ściągalność długów, Siewierski tłumaczył, że w jego przekonaniu najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie systemu podobnego do tego, jaki stosują banki. Szczegółów jednak nie podał. Siewierski oświadczył, że jest zwolennikiem sprzedaży ziemi tym rolnikom, którzy już mają gospodarstwa i chcą je powiększyć. W przyszłości miałyby im w tym pomóc miedzy innymi niskooprocentowane kredyty oraz stworzenie możliwości sprzedaży ziemi w leasingu.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę