Czwarte posiedzenie międzyresortowego Zespołu ds. Analizy Sytuacji w Eksporcie Produktów Pochodzenia Zwierzęcego, Roślin i Produktów Roślinnych do Federacji Rosyjskiej.

29 listopada 2005

Przewodniczący Zespołu ds. Analizy Sytuacji w Eksporcie Produktów Pochodzenia Zwierzęcego, Roślin i Produktów Roślinnych do Federacji Rosyjskiej, podsekretarz stanu w MRiRW Lech Różański spotkał się dziś z radcą handlowym Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie - Nikołajem Zachmatowem.

Były to pierwsze bezpośrednie rozmowy strony polskiej i rosyjskiej od czasu wprowadzenia zakazu eksportu. Podczas spotkania minister Lech Różański przedstawił dotychczasowe działania Zespołu i poinformował o przebiegu prac analitycznych prowadzonych przez wszystkie zainteresowane resorty oraz służby weterynaryjne i fitosanitarne. Zwrócił się do radcy Nikołaja Zachmatowa z prośbą o przedstawienie przez stronę rosyjską oceny wysłanych do Moskwy dokumentów oraz podejmowanych przez Polskę działań uszczelniających procedury wydawania dokumentów eksportowych. Minister podkreślił konieczność jak najszybszego spotkania ekspertów obu państw.

Dziś po południu odbyło się również posiedzenie Zespołu ds. Analizy Sytuacji w Eksporcie Produktów Pochodzenia Zwierzęcego, Roślin i Produktów Roślinnych do Federacji Rosyjskiej, podczas którego dokonano dalszej analizy dokumentów przygotowanych przez odpowiednie służby. Zalecono Głównemu Lekarzowi Weterynarii oraz Głównemu Inspektorowi Ochrony Roślin i Nasiennictwa opracowanie dokumentacji dotyczących aktualnie podejmowanych działań w celu przedłożenia swoim odpowiednikom w Federacji Rosyjskiej wraz z prośbą o podjęcie rozmów na poziomie eksperckim.

Następne posiedzenie Zespołu ds. Analizy Sytuacji w Eksporcie Produktów Pochodzenia Zwierzęcego, Roślin i Produktów Roślinnych do Federacji Rosyjskiej odbędzie się w środę.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę