CTR_80917

Czy rząd wytrzyma do czerwca 2004 roku?

3 kwietnia 2003

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powołał wczoraj dwóch nowych ministrów: zdrowia oraz skarbu. Piotr Czyżewski zastąpił Sławomira Cytryckiego, zaś Leszek Sikorski Marka Balickiego. Chwilę później premier zaproponował przyśpieszone wybory parlamentarne.

Około południa okazało się, że premier przyjął dymisję ministra Sławomira Cytryckiego. Chwilę później pada nazwisko jego następcy – Piotr Czyżewski. Ale przed godziną 16 sprawa znów się komplikuje – Ewa Kralkowska rezygnuje z nieodebranej jeszcze nominacji na ministra zdrowia.

Według nieoficjalnych informacji premier rozpoczyna wyścig z czasem. Trwa nerwowe poszukiwanie nowych kandydatów. I to, co się później dzieje, bardziej przypomina łapankę i niż propozycję intratnej posady.

O godz. 17.30 prezydent jednak wręcza nominacje nowym ministrom: zdrowia – Leszkowi Sikorskiemu i skarbu – Piotrowi Czyżewskiemu. Potem odbywa się konferencja pod hasłem "O przyszłości Polski." Premier i prezydent roztaczają przed dziennikarzami świetlaną przyszłość naszego kraju.

I tak obaj panowie obiecywali ścisłą współpracę ze sobą, wygrane referendum i oczywiście upragnione wejście do Unii. To jednak nikogo bardzo nie zaskoczyło.

Ale z pewnością zdziwił 4. punkt planu politycznego, czyli przyśpieszone wybory parlamentarne, które miałyby się odbyć w czerwcu 2004 r. wraz z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Prezydent przytaknął takiej propozycji.


POWIĄZANE

Zakup 54 niskoemisyjnych autobusów, budowę parkingów, dróg, ścieżek rowerowych i...

Wiadome było, że nie uda się odwołać Krzysztofa Jurgiela, ale udało się pokazać ...

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela jest zas...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę