EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Dalsza praca dla 532 pracowników sezonowych w ARiMR

14 lipca 2004

Od 1 sierpnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłuży umowy o pracę z 532 pracownikami sezonowymi. Przedłużenie to wynika z wcześniejszej deklaracji dalszego zatrudnienia części przyjętych do sezonowej pracy bezrobotnych.

8 grudnia 2003 r. między ARiMR a Ministerstwem Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej podpisane zostało „Porozumienie w sprawie wspólnego programu działań dla realizacji zadań związanych z obsługą Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (IACS) oraz zwiększającego umiejętności ułatwiające zatrudnienie i utrzymanie pracy”. Na mocy tego porozumienia Agencja zatrudniła sezonowo 7142 bezrobotnych.

Spośród tych pracowników sezonowych w każdym Biurze Powiatowym Agencji zatrudniona zostanie minimum jedna osoba, a w większych Biurach więcej osób. Umowa o pracę zostanie zawarta na czas określony od 1 sierpnia do 17 grudnia 2004 br. z możliwością przedłużenia. Konieczność okresowego zatrudnienia wynika z zapisów ustawy budżetowej, w której jako nieprzekraczalny określono limit etatów w Agencji na 2004 rok. Pracownikom tym powierzone zostaną zadania związane z obsługą przez ARiMR rent strukturalnych w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wraz z uruchamianiem kolejnych instrumentów pomocowych przewidywany jest sukcesywny wzrost zatrudnienia w ramach obowiązującego Agencję limitu.

Przy zatrudnieniu dotychczasowych pracowników preferowani będą kandydaci z wykształceniem wyższym, pozytywną oceną ich pracy ze strony kierownika Biura Powiatowego, zaliczonymi egzaminami ze znajomości procedur agencyjnych w pierwszym terminie oraz wysoką sprawnością wprowadzania danych.

Pracownicy sezonowi zatrudnieni byli w Agencji do pracy w systemie IACS - m.in. do pomocy przy przyjmowaniu i wprowadzaniu danych z wniosków o wpis do ewidencji oraz o dopłaty bezpośrednie.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę