Daria Oleszczuk przechodzi z resortu rolnictwa do ARiMR

11 lutego 2005

Wiceminister rolnictwa Daria Oleszczuk od 14 lutego br. będzie pełnić funkcję wiceprezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Będzie odpowiedzialna za sprawy prawno-legislacyjne - poinformował w czwartek PAP minister rolnictwa Wojciech Olejniczak.

"Wystąpiłem do premiera z prośbą o odwołanie Darii Oleszczuk z funkcji podsekretarza stanu, w związku z tym że na prośbę prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przejmie funkcję wiceprezesa" - powiedział minister.

Jednocześnie, jak dowiedziała się PAP, prezes Agencji odwołał wiceprezesa Jacka Świeżawskiego "z powodu utraty zaufania".

Jak wyjaśnił minister Olejniczak, Oleszczuk będzie się zajmować także wdrożeniem instrumentów strukturalnych, takich jak program rozwoju obszarów wiejskich, renty strukturalne, programy rolnośrodowiskowe.

"Chodzi o to, by wzmocnić Agencję w najtrudniejszym dla niej okresie, jest bardzo duże zainteresowanie programami strukturalnymi, trzeba jeszcze bardzo wiele wysiłku, by te instrumenty pilnie były wdrażane" - zaznaczył Olejniczak.

Minister podkreślił, że Oleszczuk w resorcie rolnictwa nadzorowała całość przygotowań związanych z dostosowaniem polskich przepisów do prawa unijnego. W tym czasie przygotowanych zostało 31 ustaw, ponad 500 rozporządzeń oraz cały pakiet aktów normatywnych umożliwiających wdrożenie i obsługę instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej.

Dodał, że taka zmiana jest korzystna nie tylko dla Agencji, ale także dla ministra, gdyż obie te instytucje stanowią jeden organizm. A w tej chwili więcej uwagi trzeba poświęcić tworzeniu przepisów w ARiMR.

Minister poinformował, że 21 lutego br. na stanowisko wiceministra rolnictwa zostanie powołana osoba z grona pracowników resortu rolnictwa.

32-letnia Daria Oleszczuk jest z wykształcenia prawnikiem. od 1996 roku pracowała w Urzędzie Rady Ministrów, a następnie w Rządowym Centrum Legislacji. Od września 2003 roku pełniła funkcję podsekretarza stanu.


POWIĄZANE

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza osoby reprezentujące ...

Między wrześniem a listopadem przyszłego roku Główny Urząd Statystyczny przeprow...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski przyjął dziś drużynę p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę