CTR_80917

Do 14 sierpnia należy złożyć oświadczenia o zakończenia budowy płyt gnojowych

24 grudnia 2015
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypominają rolnikom, którzy prowadzili inwestycje dofinansowywane w ramach działania „Dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów Unii Europejskiej” PROW 2004-2006, iż termin realizacji przedsięwzięć związanych z wyposażeniem gospodarstwa rolnego w płyty gnojowe, jak i w zbiorniki na płynne nawozy organiczne (gnojówkę/gnojowicę) upływa 31 lipca 2008 r.

Warunkiem wypłaty drugiej raty płatności jest złożenie do 14 sierpnia w biurze powiatowym ARiMR, oświadczenia o zakończeniu realizacji przedsięwzięcia oraz o tym, że wielkość ekonomiczna gospodarstwa rolnego wynosi co najmniej 4 EJW, czyli nie później niż w ciągu 14 dni od 31 lipca br., w którym upłynął termin realizacji przedsięwzięcia. Oświadczenie należy złożyć na formularzu udostępnionym przez ARiMR.

Nieukończenie w terminie wyżej określonych przedsięwzięć spowoduje konieczność  zwrotu pierwszej raty uzyskanej płatności. Takich konsekwencji nie poniesie rolnik, który nie zrealizował przedsięwzięć określonych w „Planie dostosowania gospodarstwa” z poniżej wymienionych powodów:

  • długotrwałej niezdolność do pracy producenta rolnego, lub

  • wystąpienia klęski żywiołowej, lub

  • zniszczenia budynków inwentarskich w gospodarstwie na skutek ognia lub innych zdarzeń losowych (w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunalnych), lub

  • wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt w gospodarstwie rolnym.

W przypadku wystąpienia takich zdarzeń, rolnik zamiast oświadczenia o zrealizowaniu przedsięwzięcia, powinien złożyć oświadczenie o zaistnieniu jednego z wyżej wymienionych powodów w ciągu 14 dni od wystąpienia usprawiedliwiających go okoliczności oraz zrealizować przedsięwzięcie dostosowujące gospodarstwo do wymogów UE w terminie 6 miesięcy od dnia złożenia ww. oświadczenia.


POWIĄZANE

Zakup 54 niskoemisyjnych autobusów, budowę parkingów, dróg, ścieżek rowerowych i...

Wiadome było, że nie uda się odwołać Krzysztofa Jurgiela, ale udało się pokazać ...

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela jest zas...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę