aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dziękuję rolnikom

15 listopada 2007
Działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem rolników. Na długo przed otwarciem Regionalnych Oddziałów ARiMR, które miały przyjmować wnioski od rolników, ustawiały się ogromne kolejki. Byliśmy na to przygotowani.

Utworzone dodatkowe stanowiska do obsługi rolników oraz pracowitość i poświęcenie osób tam skierowanych sprawiło, że osoby składające wnioski były sprawnie i szybko obsługiwane. Pracownicy OR ARiMR, pracując w piątek - 9 listopada nawet przez całą noc, przyjęli w skali kraju ponad 10 tys. wniosków od rolników ubiegających się o wsparcie „Modernizacji gospodarstw rolnych”.

Rolnicy obserwując Wasze zaangażowanie i profesjonalizm spokojnie znosili uciążliwości przy oczekiwaniu na swoją kolejkę. Zrozumienie przeważyło nad emocjami, z którymi zawsze trzeba się liczyć, gdy w grę wchodzą niemałe pieniądze. A tak było w tym przypadku, każdy złożony wniosek dotyczy dofinansowania średnią kwotą ok. 140 tys. zł. Do nieporozumień, spowodowanych przez osoby nie respektujące społecznych kolejek, doszło jedynie przed Oddziałem Regionalnym w Warszawie. Z tego powodu na Mazowszu rozpoczęcie przyjmowania wniosków opóźniło się o 2 godziny.

Przy przyjmowaniu wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” Agencja zdała pomyślnie kolejny trudny egzamin. Zdali go także po raz kolejny rolnicy. Myślę, że dla całego społeczeństwa jesteście Państwo przykładem zaradności i konsekwencji w dążeniu do celu.

Pragnę za to serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w tych dniach zajmowały się obsługą rolników. Mamy nowe doświadczenia i wnioski wynikające z krytycznych opinii, które były wypowiadane w tych dniach zarówno przez rolników stojących w kolejkach, jak i postronnych obserwatorów sugerujących, że należało ten nabór wniosków zorganizować inaczej. Jestem przekonany, że wszystko, co na temat pracy ARiMR zostało w tych dniach wypowiedziane i napisane, będzie dokładnie analizowane i wyciągnięte zostaną właściwe wnioski z tej nowej lekcji na przyszłość. Dziękuję także mediom za informacje i komentarze o przyjmowaniu wniosków, za to, że  w swoich relacjach przekazaliście atmosferę, jaka panowała w kolejkach przed Oddziałami Regionalnymi ARiMR.

Za zaangażowanie i poświęcenie jeszcze raz gorąco dziękuję.POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę