Egzaminy w ARiMR

17 września 2002

Premier Leszek Miller zapowiada, że w ciągu trzech miesięcy wszyscy, którzy zostali przyjęci do pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą zdawać specjalne testy.

Sprawa dotyczy pracowników przyjętych do ARiMR w ostatnim czasie. Ci, którzy pomyślnie przejdą testy będą mogli dalej pracować. Premier zaznaczył, że ci, którzy nie poradzą sobie z zadaniem, to z nimi umowa – która jest podpisana na trzy miesiące – nie zostanie przedłużona.

Na pytanie – czy takie testy nie powinny się odbyć wcześniej, premier stwierdził, iż wszyscy zostali do Agencji przyjęci w drodze konkursu, ale ponieważ są zastrzeżenia, to myślę, że nie zaszkodzi podwójny sprawdzian.

Ostatnimi czasy media zarzucają prezesowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Aleksandrowi Bentkowskiemu, że stanowiska w Agencji i funkcje związane z obsługą unijnego programu SAPARD i IACS obsadza działaczami PSL, SLD i związków rolniczych. Osoby te mają decydować, kto i ile pieniędzy dostanie z funduszy rolnych Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę