aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

FAPA ma 10 lat

9 grudnia 2002

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa skończyła w czwartek 10 lat. Powstała w 1992 roku. Jej głównym zadaniem było wdrażanie programu Phare w rolnictwie. Jednak w miarę upływu lat wzięła na siebie także szkolenie i przygotowywanie gmin do wejście do Unii Europejskiej.

Teraz głównym zadaniem FAPY stało się koordynowanie wdrażania programu SAPARD. Fundacja pomaga i prowadzi szkolenia. Korzystają z nich głównie gminy, rolnicze związki zawodowe, izby rolnicze, ale także uczniowie i studenci. Jednak najważniejszy cel, to przygotować środowisko wiejskie na wejście do Unii Europejskiej. Zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe. Chcielibyśmy rozszerzyć ten profil działalności. W tej chwili korzystają rolnicy, studenci, wyspecjalizowane instytucje, które szukają wiedzy w zakresie UE – mówi Wojciech Pomajda, dyrektor FAPA

Indywidualni rolnicy już mogą korzystać z zasobów Centrum Informacji i Dokumentacji Integracji Rolnej. Zyskają bezpośredni dostęp do fachowej literatury i doradztwa. Po naszym wejściu do Unii, kiedy wygasną fundusze przedakcesyjne Fundacja będzie musiała zmienić zakres swojej działalności. Wtedy zajmie się głównie pomocą w uzyskaniu i wykorzystywaniu funduszy strukturalnych.

 


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę