aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Izbowe obrady w Zalęczu Wielkim

12 czerwca 2007
W Ośrodku Harcerskim ,,Nadwarciański Gród’’ w Załęczu Wielkim  odbyło się 8 czerwca III Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. W trakcie obrad członkowie Zgromadzenia IRWŁ udzielili absolutorium dla zarządu wojewódzkiej izby rolniczej  oraz omówili propozycje budżetu oraz struktury przychodów i wydatków na rok 2007.

     
     
     
   
Podjęto też uchwałę w sprawie upoważnienia zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego do zwarcia umowy o dotację z Wojewódzkim Funduszem Ochron Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi celem realizacji programu ,,Rekultywacja gleb zakwaszonych poprzez stosowanie wapna pochodzącego z przerobu kopali naturalnych’’. Ponadto powołano Komisje Problemowe między innymi do spraw Kobiet Wiejskich, Rozwoju Wsi, rolnictwa i Ochrony Środowiska, Współpracy Zagranicznej i Promocji Produktów rolnych oraz do spraw Reorientacji Zawodowej Rolników i Agroturystyki.
Omówiono też aktualna sytuacje w rolnictwie  oraz skutki obowiązywania ustawy o ochronie prawnej odmian roślin, a także projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Był też czas na spotkanie integracyjne przy kolacji  oraz spacery po malowniczej okolicy. W obradach oprócz działaczy samorządu rolniczego uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i  Marszałkowskiego ,  AR i MR , ARR , Kuratorium Oświaty, KRUS – u , TUW- u  oraz   interesujący się tematyka rolną posłowie ziemi łódzkiej.

POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę