aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Karkonoskie Stowarzyszenie Hodowców Bydła

19 czerwca 2002

Mija rok od powołania Karkonoskiego Stowarzyszenia Hodowców Bydła. Wymiernym efektem działalności stowarzyszenia jest wzrost pogłowia bydła mlecznego.

Obecna sytuacja w rolnictwie nie napawa optymizmem, nowa ustawa weterynaryjna nakłada dodatkowe obowiązki, co wymaga dodatkowych nakładów ze strony producentów i mleczarni, a jednocześnie BSE i pryszczyca stawia naszych hodowców w bardzo trudnej sytuacji, spadają ceny żywca, a rosną ceny środków produkcji.

Tereny górskie i podgórskie powinny być wykorzystywane do wypasu i produkcji mleka, uchwalenie ustawy górskiej umożliwiłoby wyrównanie poziomu dochodowości gospodarstw, ale póki co to musimy radzić sobie w tej trudnej sytuacji.

Wsparcie finansowe ze strony Gminy i Banku Spółdzielczego na bieżącą działalność stowarzyszenia pomogło podbudować optymizm rolników skupionych w stowarzyszeniu.

Stowarzyszenie w roku 2001 planuje rozszerzyć swoją działalność poprzez współpracę ze Stowarzyszeniem CSB z Saksonii, nawiązać współpracę z podobnym stowarzyszeniem w Saksonii w i Czechach, zorganizować wspólną promocję regionu kamiennogórskiego, powiększając nadal pogłowie bydła mlecznego i zwiększyć wydajność mleka od jednej sztuki.

Życzymy dalszych sukcesów.

Wieś Dolnośląska, nr 4(33)/2001


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę