aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Karuzela stanowisk w ARiMR

26 stycznia 2006

Czystka w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pracę stracili wszyscy dyrektorzy Oddziałów Regionalnych. Nowa ekipa rządząca uważa, że zmiany są konieczne, aby usprawnić pracę Agencji. Opozycja twierdzi, że to decyzja polityczna, która szkodzi naszemu wizerunkowi w Brukseli 

Agencja Restrukturyzacji zamierza usprawnić pracę oraz jakość obsługi rolników. Planowane jest zmniejszenie kosztów pracy oraz przygotowanie do połączenia z Agencją Rynku Rolnego.

Na pierwszy ogień poszli dyrektorzy wszystkich oddziałów regionalnych. Zdaniem byłego prezesa Agencji Wojciecha Pomajdy jest to decyzja czysto polityczna. – W mojej ocenie należą im się odznaczenia, ordery, wyróżnienia, a nie zwolnienie w sposób perfidny, polityczny z tych stanowisk.

Ale według Ministerstwa Rolnictwa zdecydowanie więcej o politycznych decyzjach wie poprzednia ekipa rządząca. Przykładów na to jest bardzo dużo. Świadczy o tym między innymi sposób uruchomienia programu dostosowania do standardów unijnych.

Wnioski przyjmowano od rolników bez przygotowania Agencji do ich obsługi oraz przekraczając znacznie budżet tego działania.

- Przyjęto wniosków na 680 milionów euro a pieniędzy było przygotowanych 240 milionów euro. – informuje Krzysztof Ardanowski, wiceminister rolnictwa.

Czy to oznacza, że 16 dyrektorów nie było pracowitych i życzliwych? Zdaniem byłego szefa Agencji tak drastyczna wymiana kadr na pewno zostanie zauważona w Brukseli. A zwolnienia zamiast usprawnić pracę Agencji mogą ją tylko pogorszyć.

- Bardzo szkodzi to wizerunkowi Polski w Komisji Europejskiej, na który pracowaliśmy przez ostatnie lata, aby pokazywać, że Agencje, które maja pełnić funkcję Agencji płatniczych są strukturami nie politycznymi.- powiedział Wojciech Pomajda.

Praca Agencji Restrukturyzacji nie może wyglądać tak jak do tej pory – twierdzi resort rolnictwa. Teraz ma być bardziej przyjazna dla rolników.

- To nie jest tak, że wszystko zależy wyłącznie od systemu komputerowego. Bardzo dużo zależy od pracowitości, aktywności, życzliwości pracowników agencji. I ci pracownicy zostaną do tego różnymi środkami zachęceni. – mówi Ardanowski

Nowi dyrektorzy Oddziałów Regionalnych zostaną wyłonieni w drodze konkursu. Ich nazwiska poznamy w połowie lutego.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę