aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kolejność rozpatrywania wniosków złożonych 16 kwietnia br. została ustalona

24 maja 2007
Wczoraj, 23 maja o godz. 10, w siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w obecności Macieja Jabłońskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przeprowadzono losowanie kolejności rozpatrywania wniosków o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych, które rolnicy złożyli lub wysłali do Agencji w dniu 16 kwietnia br.

Losowanie, które ustaliło kolejność rozpatrywania ok. 13,3 tys. wniosków przeprowadziła Komisja, w której skład weszli przedstawiciele organizacji i związków rolniczych.

Prezes ARiMR Paweł Janusz Osuch, gospodarz spotkania podkreślił: „ARiMR zapowiadała, losowanie wniosków przy „podniesionej kurtynie”, w jakiej będą one rozpatrywane i słowa dotrzymała. Prezes Agencji przypomniał także, że losowanie wniosków o dofinansowanie inwestycji, w żadnym razie nie ma na celu wyłonienia tych, którzy dofinansowanie otrzymają. Ma jedynie na celu ustalenie kolejności, w jakiej będą rozpatrywane. Potem Agencja będzie je rozpatrywała na zasadach przyjętych w Sektorowym Programie Operacyjnym „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich”. Nawet wylosowanie numeru 1-ego nie gwarantuje otrzymania pieniędzy, jeśli wnioskodawca nie spełni zawartych w programie kryteriów i wymogów warunkujących przyznanie refundacji”.

Po przeprowadzeniu losowania Andrzej Górczyński – członek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych powiedział: „Ważne, że wyłonienie kolejności rozpatrywania wniosków było przejrzyste i odbyło się przy „otwartej kurtynie”. Liczę na to, że ta przejrzystość zostanie zachowana do samego końca, a ARiMR dołoży starań żeby rozpatrywanie wniosków przebiegało sprawnie i w miarę szybko, gdyż inwestycje powinny być rozliczone do połowy przyszłego roku”.

Listy ustalające kolejność weryfikacji wniosków (z podziałem na województwa), zostały zamieszczone na stronie internetowej www.arimr.gov.pl. w zakładce: „Listy ustalające kolejność weryfikacji wniosków” umieszczonej w „menu” na prawym marginesie strony. Zostaną one również wywieszone w siedzibach Oddziałów Regionalnych ARiMR. Listy zawierają następujące dane: wylosowany numer kolejności rozpatrywania wniosku, imię i nazwisko/nazwę wnioskodawcy, PESEL/REGON, nazwę miejscowości i numer kancelaryjny wniosku.

ARiMR już rozpoczęła rozpatrywanie wniosków, zgodnie z dziś ustaloną kolejnością. Ci rolnicy, którzy złożyli wnioski niekompletne będą wzywani do ich uzupełnienia.
Listę można sprawdzić tutaj: http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=58&idp=05&nazwisko=


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę