aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Komunikat ARiMR

18 lipca 2003

Dyrektor Generalny ds. Rolnictwa Komisji Europejskiej
z wizytą w ARiMR 

16 lipca 2003 roku w Warszawie, w głównej siedzibie ARiMR, odbyło się spotkanie Dyrektora Generalnego ds. Rolnictwa Komisji Europejskiej - Jose Manuela Silvy Rodrigueza z Kierownictwem Agencji. Omówiono stan przygotowań ARiMR do systemu dopłat dla rolnictwa oraz poziom wykorzystania środków z programu SAPARD.

Dyrektor Generalny został poinformowany, iż w najbliższym czasie dokonana zostanie ocena aktualnej realizacji zadań wynikających z MasterPlanu. Uzyskanie akredytacji agencji płatniczej jest obecnie dla ARiMR zadaniem priorytetowym. Trwają prace nad procedurami opracowywanymi na podstawie propozycji aktów prawnych przyjętych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz ARiMR, a także na podstawie ustaleń z Komisją Europejską o systemie płatności obszarowych.

W oparciu o te regulacje ARiMR kontraktuje zmiany w części informatycznej systemu IACS (CIS). W porozumieniu z Hewlett Packard - wykonawcą CIS - przygotowywane są założenia do rozszerzenia umowy z ARiMR. Do końca lipca br. we wszystkich jednostkach terenowych ARiMR zakończona zostanie instalacja infrastruktury informatycznej; równolegle trwa rozruch urządzeń telekomunikacyjnych. W województwie świętokrzyskim testowane są obecnie procedury systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt od poziomu powiatu do centrali Agencji. Wkrótce, w oparciu o wypełnione przez rolników wnioski podczas akcji pilotażowej, przeprowadzona zostanie pilotażowa kampania kontrolna połączona ze szkoleniem kontrolerów. 

Biuro Informacji i Promocji ARiMR
tel. 860 05 50, fax 636 17 75, e-mail: rzecznik@arimr.gov.pl


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę