aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Komunikat Prezesa ARiMR w sprawie akredytacji na działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych” oraz „Pomoc techniczną”

25 lipca 2008
Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusz Wojtasik informuje, że w czwartek 24 bm. na posiedzeniu Zespołu Akredytacyjnego audytor zewnętrzny rekomendował Ministrowi Finansów rozszerzenie dotychczasowej akredytacji tymczasowej na działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych” w zakresie od przyjęcia wniosku o przyznanie pomocy do podpisania umowy oraz rekomendował przyznanie tymczasowej akredytacji na „Pomoc techniczną”.

Znowelizowanie przez Ministra Finansów rozporządzenia rozszerzającego zakres dotychczasowej akredytacji na działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych” umożliwi Agencji dokonanie oceny wniosków złożonych w 2007 r. o przyznanie pomocy w pełnym zakresie, łącznie z podpisaniem umów z beneficjentami.

Rekomendacja dotycząca „Pomocy technicznej” obejmuje czynności od  przyjęcia wniosku o przyznanie pomocy do wypłaty środków finansowych. Po znowelizowaniu przez Ministra Finansów rozporządzenia dotyczącego akredytacji dla „Pomocy technicznej” Prezes ARiMR poda do publicznej wiadomości termin rozpoczęcia naboru wniosków.

W najbliższych dniach ARiMR zgłosi gotowość do akredytacji działań „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”, „ Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę