EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Konferencja prasowa ministra Wojciecha Olejniczaka

2 lipca 2004

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa ministra Wojciecha Olejniczaka poświęcona dopłatom bezpośrednim w związku z zakończeniem przyjmowania wniosków. W konferencji uczestniczyli również prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Pomajda oraz pełniący obowiązki prezesa Agencji Rynku Rolnego Roman Wenerski.

Otwierając konferencję szef resortu podsumował zakończenie przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Według stanu na koniec czerwca w skali kraju rolnicy złożyli w Biurach Powiatowych ARiMR 1 376 226 wniosków na 1 622 985 zarejestrowanych producentów. Wynika z tego, że wnioski złożyło 84,80% rolników, którzy zostali zarejestrowani, jako producenci.

Minister podkreślił, że jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę, że rolnicy składali je po raz pierwszy. Jednocześnie zaznaczył, że zarejestrowani producenci mogą jeszcze składać wnioski przez 25 dni, ale za każdy dzień zwłoki będzie potrącany 1% od należnych dopłat.

Minister Wojciech Olejniczak serdecznie podziękował przedstawicielom mediów za ich zaangażowanie w kampanię informacyjną. Dziękował również wszystkim pracownikom ARiMR, pracownikom ośrodków doradztwa rolniczego oraz banków spółdzielczych. Podziękował również duchowieństwu za jego zaangażowanie w sprawie składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Informacja nt. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych zebranych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 czerwca br. - materiał ARiMR (plik .pdf 151 Kb)

AGENCJA RYNKU ROLNEGO INFORMACJA O AKTUALNEJ SYTUACJI NA PODSTAWOWYCH RYNKACH ROLNO - ŻYWNOŚCIOWYCH - materiał ARR


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę