aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Małopolska Izba Rolnicza zaprasza do Klikowej.

17 maja 2007
Małopolska Izba Rolnicza już po raz dziewiąty organizuje w Klikowej koło Tarnowa Regionalną  Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

Tegoroczna edycja tej jednej największych  w Małopolsce targowych imprez rolniczych  odbędzie się w dniach od  30 czerwca do 1 lipca 2007 roku. Uczestniczyć w niej będą hodowcy z czterech województw (małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpadzkiego i śląskiego). Jak zapowiadają organizatorzy będą  prezentowane wszystkie gatunki zwierząt.

- Ocenie zostanie poddanych ponad 150 zwierząt. Wiele zwierząt, które były prezentowane w latach ubiegłych na tej wystawie zajmowało czołowe miejsca na Ogólnopolskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Celem nadrzędnym wystawy jest przede wszystkim prezentacja zwierząt występujących w rejonie Małopolski. W ocenie bydła najbardziej liczną stawką jest reprezentacja rasy Polska Czerwona, w koniach rasy małopolskiej, śląskiej i konika polskiego, w trzodzie chlewnej rasa PBZ i WBP, w owcach prezentowane są głównie: Polska Owca Górska, Owca Olkuska, wśród zwierząt futerkowych będą prezentowane króliki, szynszyle, nutrie oraz zwierzęta drapieżne lisy i jenoty.

Od dwóch lat odkąd w ramach funduszy strukturalnych funkcjonuje program ochrony ras rodzimych poświęcamy znaczną uwagę tym rasom, które mogą w tym programie uczestniczyć tzn. Owca Olkuska, konik polski, bydło Rasy Polska Czerwona – mówi Henryk Dankowiakowski, dyrektor Biura Małopolskiej Izby Rolniczej.

Natomiast w drugim dniu  targowej imprezy prezentowana będzie  bogata kolekcja pojazdów konnych (druga po Łańcucie) oraz  odbędą się pokazy jeździectwa reaktywowanej polskiej kawalerii.
Od 4 lat organizowany jest  także konkurs wiedzy o rolnictwie, w którym główną nagrodą są konie.  

POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę