aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Minister Jerzy Pilarczyk na posiedzeniu Rady Federacji Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych.

30 czerwca 2005

Sytuacja na rynku zbóż i owoców miękkich, wsparcie obszarów wiejskich w Polsce w latach 2007 – 2013 oraz propozycje zmian Wspólnej Polityki Rolnej to tematy omawiane dziś przez ministra Jerzego Pilarczyka podczas posiedzenia Rady Federacji Związków Pracodawców- Dzierżawców i Właścicieli Rolnych.

"Ubiegłoroczne zbiory były największe od dziesięciolecia. Dzięki dobrej pogodzie w Unii Europejskiej zebrano niemal 290 mln t zbóż. Polska jest trzecim, co do wielkości producentem zboża w Europie. Dobre przezimowanie roślin i sprzyjające warunki agrometeorologiczne pozwalają szacować, że produkcja zbóż w naszym kraju wyniesie 26 – 27 mln ton, to jest powyżej średniej z ostatnich 5 lat, ale będzie niższa niż w rekordowym 2004 roku" – powiedział minister J. Pilarczyk.

Minister omówił działania podejmowane w celu sprzedaży zbóż z zapasów interwencyjnych, a także propozycje złagodzenia systemu zabezpieczeń dla przedsiębiorców przechowujących zboże. Podał informacje o działaniach podjętych przez resort w celu ochrony rynku unijnego przed nadmiernym importem mrożonych truskawek.
Omawiając kierunki zmian WPR, minister J. Pilarczyk odniósł się do reformy rynku cukru. „Propozycje przedstawione przez komisarz Fischer Boel są dla nas nie do przyjęcia" – podkreślił.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę