aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

MRiRW na targach ANUGA w Kolonii

19 października 2009
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki przewodniczył oficjalnej delegacji resortu na Międzynarodowych Targach Żywności „ANUGA 2009”, które odbywały się w dniach 10-14 października 2009 r. w Kolonii.

Na 56 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało stoisko, na którym prezentowana była idea Programu pod nazwą Poznaj Dobrą Żywność, jak również informacje dotyczące polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej.
Prezentacja materiałów informacyjnych połączona była z degustacją polskich produktów wysokiej jakości, wyróżnionych znakiem Poznaj Dobrą Żywność.
Na stoisku eksponowano produkty pochodzące z 24 firm: Raciborska Spółdzielnia Mleczarska, MAMUT sp. z o.o., MOKATE S.A., Średzka Spółdzielnia „JANA”, Zakład Mięsny DOBROWOLSCY sp. z o.o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska TOP-TOMYŚL, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego ORZECH sp. z o.o., CEDROB S.A., Zakłady Mięsne VIOLA, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Grodzisku Mazowieckim, Firma Produkcyjno-Handlowa PAULA, DEGA Zakład Pracy Chronionej S.A., Płockie Zakłady Drobiarskie SADROB S.A., SM LAZUR, Zakład Mięsny Dobrosława Sp. z o.o, SOKOŁÓW, Fermy Koźlakiewicz sp.j., Virtu Sp.j., AKWAWIT-BRASCO S.A., Kutnowskie Zakłady Drobiarskie EXDROB S.A., PWC ODRA, Zakład Przetwórstwa Mleka „MLECZ” sp. z o.o., PRYMAT Sp. z o.o. - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SMAK”, Śląska Wytwórnia Wódek Gatunkowych POLMOS S.A.
Produkty tych firm cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród konsumentów niemieckich, ale i z całego świata. Zainteresowanie budziły wyroby drobiarskie i mięsne, sery, masło, jogurty, słodycze, herbatki owocowe i alkohole. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzający obdarzyli crispy owocowe i warzywne, które okazały się wielkim hitem wśród osób odwiedzających targi.
Podczas trwania targów, w dniu 13 października 2009, w Congress Centrum Ost der Kölnermesse, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Kolonii, zorganizowało seminarium informacyjno -promocyjne dla niemieckich firm zainteresowanych ofertą polskich producentów żywności, na którym Pani Anita Szczykutowicz Dyrektor Biura Ministra wygłosiła prezentację na temat Programu Poznaj Dobrą Żywność. Na seminarium niemieccy przedsiębiorcy mogli zapoznać się z ofertą polskich firm oraz sytuacją ekonomiczną polskiego rolnictwa. Po seminarium odbyła się degustacja polskich produktów wysokiej jakości, która była doskonałą szansą na popularyzację polskiej żywności wśród zaproszonych gości.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę