Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Na temat szacowania szkód łowieckich

26 kwietnia 2007
Lubuska Izba Rolnicza rozpoczęła cykl szkoleń z rolnikami na temat szacowania szkód łowieckich    i współpracy z kołami łowieckimi w zabezpieczeniu upraw i płodów rolnych.

Pierwsze szkolenie z tego cyklu odbyło się  w świetlicy wiejskiej w Nowym Kramsku z rolnikami Miasta i Gminy Babimost.
Szkolenie prowadził  Andrzej Bawłowicz , delegat Lubuskiej Izby Rolniczej do Krajowej Rady Izb Rolniczych, a także  wieloletni myśliwy, miłośnik lasu a przede wszystkim rolnik to znakomity znawca prawa łowieckiego i metod szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzynę łowną. -Nasz delegat bardzo przystępnie przedstawił procedury postępowania, metodologię szacowania szkód łowieckich i sposób prowadzenia „negocjacji” z szacującymi.
Szczególny nacisk  Bawłowicz położył na osobiste przygotowanie się rolnika do szacowania szkód. Zwrócił uwagę na fakt, że rolnik musi być świadomym i wymagającym partnerem dla szacującego a nie petentem, któremu łaskawie wypłaca się jałmużnę.
Konieczna jest jednak – jak określił - od obu stron tzn. poszkodowanego rolnika i koła łowieckiego chęć osiągnięcia kompromisu poparta wiedzą i rzetelnością.
Szkolenie przebiegło w bardzo miłej,  przyjaznej atmosferze i zakończyło się dyskusją na tematy nurtujące rolników, dotyczące nie tylko szacowania szkód łowieckich – mówi Małgorzata Pałys , dyrektor Biura Lubuskiej Izby Rolniczej.
POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę