informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Najmniej wniosków o dopłaty złożono w województwie śląskim

2 czerwca 2004

W województwie śląskim złożono najmniej w skali kraju wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Wojewoda śląski Lechosław Jarzębski postanowił zaapelować do śląskich rolników o składanie odpowiednich wniosków.

Taka decyzja zapadła na spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę Jarzębskiego z przedstawicielami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych oraz Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych.

Dotychczas do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło z całego kraju 417 tysiące wniosków o dopłaty obszarowe, co oznacza, że wnioski złożyło ponad 28 procent zainteresowanych gospodarstw uprawnionych do wystąpienia o dopłaty. Najwięcej wniosków złożono w województwie podlaskim - 44 procent, na Śląsku - niewiele ponad 22 procent.

W województwie śląskim jest 110 tysięcy gospodarstw rolnych. Szacuje się, że tylko 20 procent właścicieli gospodarstw żyje przede wszystkim z rolnictwa, dla pozostałej części rolnictwo jest tylko dodatkowym źródłem dochodu.

Dlatego według pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie tylko około 43,5 tysięcy właścicieli gospodarstw powinno wystąpić o dopłaty.


POWIĄZANE

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał w piątek Jacka...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wedle mojego rozeznania ma zaufanie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę