aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Naprzeciw potrzebom rolników

5 marca 2008
Izba Rolnicza w Opolu z myślą o swoich członkach w marcu organizuje cykl szkoleń na temat „szacowania szkód łowieckich”.
Problem szkód łowieckich wyrządzanych w uprawach przez zwierzynę łowną jest często poruszany na posiedzeniach Rad Powiatowych Izby jak również na spotkaniach środowiskowych z członkami izby rolniczej.
- Do Izby Rolniczej w Opolu wpływa coraz więcej skarg na nierzetelność wyceny szkód rolniczych. Nie wszyscy wiedzą, jak postępować, gdy stwierdzą powstanie takiej szkody. Art. 46. ust. 2 ustawy stanowi, że na żądanie strony czyli rolnika w oględzinach, szacowaniu szkód oraz ustalaniu wysokości odszkodowania uczestniczy przedstawiciel właściwej terytorialnie izby rolniczej. Z uprawnienia tego należy korzystać. Obecność przedstawiciela izby rolniczej zgłasza się osobie szacującej szkodę i żąda wpisania tego do protokółu uwagi. Choć, dla zarządcy lub dzierżawcy obwodu łowieckiego, nie są one wiążące, to jednak w przypadku powstania ewentualnego sporu (a takie często się zdarzają), mogą służyć jako dowód w postępowaniu sądowym. Wychodząc naprzeciw rolnikom Opolszczyzny, Zarząd Izby organizuje szkolenie, podczas którego biorące w nim udział osoby dowiedzą się, jak należy postępować w czasie  szacowania. Wiedza ta jest niezbędna do kompetentnego uczestnictwa w szacowaniu oraz czynnej pomocy świadczonej przez członków Rad Powiatowych Izby rolnikom – mówi Herbert Czaja, prezes Izby Rolniczej w Opolu.
Szkolenia, które prowadzić będą wykładowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniach  zaplanowano 15 i 16 marzec r. oraz 29 i 30 marzec 2008 r.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę