a_bio_expo_Ptak

Niepopularne wybory

13 grudnia 2002

Na Podkarpaciu zakończyło się liczenie głosów w wyborach do rad Powiatowych Izby Rolniczej. W regionie frekwencja wyborcza wyniosła niewiele ponad 3%. W niektórych gminach do urn poszło zaledwie kilka osób. W Tyczynie, Wielopolu i Sokołowie zostało po jednym wolnym mandacie. W Jaśle wybory nie odbyły się bowiem jedyny kandydat zmarł przed wyborami.

W województwie podkarpackim frekwencja była jedną z najniższych w kraju. Na ponad 400 tysięcy uprawnionych do głosowania, do wyborów poszło niecałe 14 tysięcy osób. Na przykład w gminie Ostrów głosowało 11, w Domaradzu 8, w Przemyślu 7, a w Przeworsku 6 osób.

Według przedstawicieli Podkarpackiej Izby Rolniczej tak mała frekwencja wynika między innymi z tego, że w każdej z gmin był tylko jeden lokal do głosowania. W wielu przypadkach było tylu kandydatów co mandatów.

Władze izby zapewniają, że mimo małego zainteresowania działalnością tej instytucji nadal będzie ona reprezentować interesy wsi i rolników. Radni powiatowi Izby będą dostawać raz na kwartał nie więcej niż 100 złotych.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę