aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Nowe projekty antykryzysowe Kołodki

14 sierpnia 2002

Podczas wczorajszego posiedzenia rządu obradowano nad nowymi projektami pakietu antykryzysowego Grzegorza Kołodki. Kolejnymi tematami obrad była budowa autostrad i błędy popełnione w czasie skupu zbóż.

Nowe elementy pakietu antykryzysowego Grzegorza Kołodki są określane przez media jako wyciągnięcie ręki do przedsiębiorstw w trudnej sytuacji, zatrudniających ponad tysiąc osób.

Chodzi o przedsiębiorstwa molochy, które mają znaczenie nie tylko dla lokalnej społeczności, a obecnie znajdują się w stanie upadłości lub w bardzo trudnej sytuacji finansowej. 

Pomoc budżetu państwa, którą przedsiębiorstwa mogłyby otrzymywać do końca 2003 roku, ma wspomóc badanie sprawozdań finansowych i wycenę majątku restrukturyzowanych firm, inwestycje rozwojowe, bieżącą działalność oraz pożyczki i poręczenia.

Mają nastąpić rewolucyjne zmiany w prawie upadłościowym. Dla małych i średnich firm będą pożyczki i poręczenia kredytowe. W ciągu czterech lat, ma na to pójść trzy miliardy złotych ze środków krajowych i unijnych.

Natomiast pracownicy zmuszeni do odejścia mogą liczyć na półroczny kontrakt szkoleniowy. Mogą dostawać wynagrodzenia bez konieczności wykonywania pracy.    

W kwestii autostrad postanowiono, że w ciągu najbliższych kilku lat ma ich powstać ponad 500 km. Rząd przyjrzał się również popełnionym błędom w czasie skupu zbóż. Niewykluczone, że winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.  


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę