aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowi wiceprezesi AWRSP

17 stycznia 2003

Stanisław Janicki i Sławomir Zakrzewski zostali nowymi wiceprezesami Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Pierwszy pracował m.in. w Bartimpeksie, drugi ma gospodarstwo rolne o powierzchni 46 ha.

Jak poinformował agencję PAP rzecznik AWRSP Tadeusz Szkamruk, Stanisław Janicki od 1988 r. był prezesem zarządu spółek Sempex i Agrimpex oraz prokurentem i członkiem zarządu do spraw handlu zagranicznego w spółce Agral. W latach 1998-2002 był prezesem rady nadzorczej Pleszewskich Zakładów Zbożowych. W latach 1986-89 – członek Narodowej Rady Kultury. Ma gospodarstwo rolne o powierzchni 46 ha.

Natomiast Sławomir Zakrzewski, absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Warszawskiej, w latach 1973-90 pracował w warszawskim Betonstalu, m.in. jako dyrektor budowy elektrowni atomowej w Bułgarii oraz pełnomocnik dyrektora Bartimpeksu. W latach 1990-98 był wiceprezesem Agencji Prywatyzacji i członkiem zespołu ekspertów przy ministrze skarbu państwa do spraw opracowania programu polityki przekształceń własnościowych w przemyśle elektroenergetycznym (w czasach poprzedniego rządu SLD-PSL obecny minister skarbu Sławomir Cytrycki był w radzie nadzorczej Polskich Sieci Elektroenergetycznych).

Do 2000 r. Janicki był dyrektorem departamentu Invest Banku. AWRSP zarządza państwowymi gruntami rolnymi, w tym nieużytkami, które zdaniem przedstawicieli PSL można wykorzystać do hodowli rzepaku do produkcji biopaliw. Wytwarzaniem biopaliw zainteresowany jest m.in. Bartimpex. Nowych wiceprezesów AWRSP mianowano na wniosek jej prezesa Józefa Woźniakowskiego. Woźniakowski jest absolwentem Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Chemicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po studiach przez cztery lata był asystentem w Zakładzie Chemii Nieorganicznej UŁ. Potem trafił "do kultury": został dyrektorem okręgu w ZAIKS-ie, a następnie dyrektorem naczelnym Zakładów Artystycznych "Art". W latach 1982-89 dyrektor naczelny i prokurent w tzw. przedsiębiorstwach zagranicznych Leyla i Fortron. W latach 1992-94 oddelegowany przez Bank Handlowy do przeprowadzenia likwidacji i upadłości PHZ Impex. W latach 1994-96 dyrektor zarządzający Bankowego Domu Handlowego (spółka Kredyt Banku). W latach 1996-97 radca ministra w MSWiA kierowanym przez Leszka Millera. Ukończył kurs maklerów giełdowych, ma dyplom rolnika wykwalifikowanego. Od czerwca 2002 r. członek rady nadzorczej PKN Orlen.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę