aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Oddział w Gdańsku

3 lutego 2004

Oddział Terenowy w Gdańsku, działa na obszarze Województwa Pomorskiego. Nieruchomości Agencji znajduje się we wszystkich 15-tu powiatach ziemskich i wszystkich gminach. Największe zasoby ziemi rolniczej skupione są w powiatach: Człuchów, Bytów, Słupsk i Lębork (b.woj. słupskie) oraz: Kwidzyn, Malbork i Nowy Dwór Gdański /b. woj. elbląskie/, oraz w powiecie chojnickim.

W wymienionych powiatach udział Zasobu Agencji przekracza 50% ogólnej powierzchni użytków rolnych. Najniższy udział procentowy Zasobu Agencji, występuje na obszarze Kaszub.

Ziemie Agencji gdańskiej, to m.in. najurodzajniejsze w Polsce obszary rolnicze Żuław Wielkich, Malborskich, Kwidzyńskich i Powiśla. Region Agencji Gdańskiej, to również, jedne z najbardziej atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjne obszarów Pojezierza Pomorskiego i Szwajcarii Kaszubskiej. Pojezierze Pomorskie i Kaszuby, to region o licznych jeziorach i wielkich kompleksach leśnych. Na obszarze tym, Agencja dysponuje terenami i działkami rekreacyjnymi wśród lasów i jezior.

Obszary rekreacyjne Pojezierza i Kaszub, obok wyjątkowych walorów krajobrazowych i turystycznych, cechuje przystępność formalno-prawna dla celów budownictwa rekreacyjnego.

Wynika to stąd, iż większość tych obszarów stanowią gleby klas V i VI, co nie stanowi przeszkody w przekwalifikowaniu ich na obszary o przeznaczeniu nierolniczym.

W województwie Pomorskim, mamy tereny o wielowiekowej tradycji intensywnego i dobrze zorganizowanego rolnictwa wielkoobszarowego. Ziemie: słupska, człuchowska i malborska posiadają wiele dobrze zorganizowanych majątków rolnych i zespołów pałacowo-parkowych.

Dzisiaj na tych ziemiach łączymy tradycje z nowoczesnością, urodę krajobrazu i architektury z efektywnością gospodarowania.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę