EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Oddział w Rzeszowie

3 lutego 2004

Oddział Terenowy AWRSP w Rzeszowie obejmuje zasięgiem swego działania dwa województwa Polski południowo-wschodniej: podkarpackie i świętokrzyskie. Rejon ten jest bardzo zróżnicowany pod względem krajobrazowym, klimatycznym, jak i ukształtowania terenu. Nasze nieruchomości położone są między innymi w Bieszczadach, terenach podgórskich i Górach Świętokrzyskich, ale także na bardzo urodzajnych terenach ziem powiatu tarnobrzeskiego, sandomierskiego czy dorzecza Sanu. Takie urozmaicenie daje potencjalnym nabywcom możliwość objęcia na własność lub w czasowe użytkowanie nieruchomości do produkcji rolnej, czy na rekreacje lub pod zalesienie.

Do zasobu naszego oddziału przejęliśmy nieruchomości i majątek pochodzący z byłych państwowych gospodarstw rolnych, a także grunty Skarbu Państwa z PFZ, rolniczych spółdzielni produkcyjnych i inne.


Łącznie przejęliśmy 195 tys. ha ( na 30.06.2003 r).

Realizując zadania statutowe: sprzedaliśmy 75,4 tys. ha, nieodpłatnie przekazaliśmy gminom, Lasom Państwowym i innym jednostkom 18 tys. ha. W dzierżawie pozostaje 52,8 tys. ha, a w administrowaniu 29 ha.
Do rozdysponowania mamy jeszcze 40,6 tys. ha.

Zakup lub dzierżawa gruntów z Zasobu umożliwi Państwu powiększenie własnych gospodarstw rolnych, a tym samym poprawę ich struktury agrarnej. Korzystający z naszej oferty mogą również utworzyć nowe gospodarstwo rolne o optymalnej strukturze i wysokich możliwościach ekonomicznych.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę