aaa_TSW_2023
CTR_2023

Oddziały Regionalne ARiMR przyjmują wnioski na wspieranie działalności pozarolniczej

24 grudnia 2015
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaczęła wczoraj, 5 czerwca, przyjmować wnioski o przyznanie pomocy z działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Uruchomione działanie spotkało się w wielu województwach z dużym zainteresowaniem rolników. Wnioski złożone w czwartek do godz. 12 - tej w Oddziałach Regionalnych ARiMR: lubuskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim wyczerpują w ponad 120% limity środków przewidziane na 2008 rok dla tych regionów w kopertach wojewódzkich. Już w południe w pierwszym dniu wdrażania tego działania było wiadomo że piątek, 6 czerwca, będzie w tych województwach ostatnim dniem przyjmowania wniosków na „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Oddział Regionalny zakończy przyjmowanie wniosków na to działanie w następnym dniu roboczym po dniu w którym złożone wnioski wyczerpią limit środków przewidzianych dla danego województwa w co najmniej 120%.

Oddziały Regionalne dobrze przygotowały się do obsługi rolników zainteresowanych tym działaniem. W punktach przyjmujących wnioski, zwiększono liczbę pracowników. Na przykład w Mazowieckim Oddziale Regionalnym wnioski od rolników przyjmowało 13 pracowników ARiMR. Większość OR przed południem przyjęła wnioski od wszystkich rolników oczekujących w kolejce. W Warmińsko-Mazurskim Oddziale, przed którym w środę doszło do nieporozumień między osobami oczekującymi w kolejce, w czwartek do godziny 12 –tej przyjęto blisko 133 wnioski od wszystkich osób oczekujących w kolejce.

 W odpowiedzi na prośbę prezesa ARiMR Dariusza Wojtasika dyrektorzy tych oddziałów,  gdzie jest to konieczne, wydłużą czas pracy punktów obsługujących beneficjentów, tak by przyjąć wnioski od wszystkich oczekujących w kolejkach. W punktach obsługujących rolników została wystawiona woda mineralna.

Na udzielenie rolnikom wsparcia finansowego w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” ARiMR może przeznaczyć w tym roku 229 mln zł czyli równowartość ok. 63,6 mln euro. Wnioski na to działanie będą przyjmowane także w następnych latach. W PROW 2007-2013 przewidziano na „Różnicowanie w kierunku działalności rolniczej” ponad 345 mln euro.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę