a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Podpisanie porozumienia dotyczącego muzeum rolnictwa w Szreniawie

30 kwietnia 2004

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie od dziś jest jednostką prowadzoną wspólnie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Porozumienie w tej sprawie podpisali minister Wojciech Olejniczak oraz marszałek Stefan Mikołajczak W uroczystości uczestniczyła także minister edukacji narodowej i sportu Krystyna Łybacka oraz poseł SLD Stanisław Stec, którzy bardzo mocno wspierali tę inicjatywę. Muzeum otrzyma w tym roku z Budżetu Państwa kwotę 1 miliona złotych. „Mam nadzieję, że przyznane pieniądze pomogą w rozwoju i prowadzeniu tej jednostki, tak aby mogła godnie prezentować historyczny dorobek polskiego rolnictwa” – powiedział po podpisaniu dokumenty minister Wojciech Olejniczak.

Marszałek Stefan Mikołajczak podkreślił, że muzeum w Szreniawie jest jednostką o charakterze ponadregionalnym, a podpisane porozumienie jest pierwszym dokumentem z dziedziny rozwoju kultury podpisanym przez Ministra Rolnictwa i samorząd. W muzeum w Szreniawie można nie tylko oglądać maszyny, narzędzia i sprzęt rolniczy, ale poznać także sposób życia dawnych mieszkańców wsi i klimat towarzyszący poszczególnym okresom historycznym. Kultywowane są tu tradycje wypieku chleba, przetwarzania płodów rolnych, a także kuchni polskiej.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę