A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Posiedzenie sejmu

22 lipca 2003

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu posłowie zdecydują o losach nowelizacji prawa wodnego, która zakłada częściową likwidację opłat rocznych za grunty Skarbu Państwa pokryte wodami.

Zgodnie z obecnymi przepisami grunty te oddaje się w odpłatne użytkowanie na potrzeby m.in. energetyki wodnej, działalności rekreacyjno-usługowej itp. Powoduje to duże obciążenia finansowe dla firm z sektora turystycznego (np. właścicieli portów i przystani jachtowych, gastronomii) oraz firm energetycznych. Projekt przewiduje zwolnienie z opłat dla wykorzystujących grunty pod wodą na uprawianie turystyki, sportów wodnych i amatorskiego połowu ryb.

Sejm zajmie się również rządową nowelizacją prawa probierczego, które reguluje m.in. handel wyrobami ze złota, srebra i innych metali szlachetnych. Rząd proponuje wprowadzenie instytucji kontroli, na podstawie której jest sprawowany nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy oraz określenie zasad wykonywania tej kontroli. Pracownicy administracji probierczej mogliby korzystać z pomocy policji, jak też wypisywać mandaty karne za wykroczenia stwierdzone podczas kontroli (np. wprowadzanie nieoznaczonych wyrobów z metali szlachetnych).


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę