Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Prezes KRIR apeluje do premiera

3 grudnia 2015
Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych 20 listopada  zaapelował  do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie negocjacji w zakresie wieloletnich ram finansowych na okres 2014-2020 i budżetu Wspólnej Polityki Rolnej i potraktowanie polityki rolnej na równi z polityką spójności.

Prace nad wieloletnimi ramami finansowymi UE są jednym z najważniejszych, powtarzających się cyklicznie tematów na forum Unii Europejskiej. Dla polskich rolników najistotniejszą częścią tej dyskusji jest kwestia budżetu przeznaczonego na politykę rolną.
 Unijni rolnicy już cierpią z powodu wzrastających kosztów produkcji, kosztownych regulacji oraz ekstremalnych wahań rynków. Z tego względu propozycje te mogą zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu oraz 40 milionom miejsc pracy na obszarach wiejskich – mówi Wiktor Szmulewicz

W opinii samorządu rolniczego unijne wydatki na rolnictwo muszą być utrzymane na co najmniej obecnym poziomie do roku 2020, aby polscy rolnicy mogli w przyszłości prowadzić opłacalną produkcję na jednolitym rynku rolnym.
- Nie można dalej osłabiać płatności bezpośrednich w pierwszym filarze Wspólnej Polityki Rolnej. Szybka decyzja w sprawie wieloletnich ram finansowych ma kluczowe znaczenia dla wdrożenia w przyszłym roku rozwiązań tworzących silną WPR – dodaje Szmulewicz.POWIĄZANE

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (Biura Powiatowe; Od...

Działalność Punktów Potwierdzania Profili Zaufanych rozlokowanych w centrali, od...

Minister Grzegorz Puda wręczył w czwartek akty powołania: Annie Gembickiej na st...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę