aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Sejm-debata o gospodarce

30 lipca 2003

Widać wyraźne oznaki ożywienia gospodarczego - zgodziła się w Sejmie opozycja i koalicja rządząca. Koalicja utrzymuje jednak, że oznaki ożywienia to zasługa rządu, natomiast zdaniem opozycji - rządowe programy okazały się plajtą.

Występujący w imieniu klubu SLD Wiesław Kaczmarek powiedział podczas sejmowej debaty, że rząd stoi przed koniecznością racjonalizacji wydatków. Kaczmarek powiedział również, że zmian nie da się przeprowadzić bez poparcia społecznego. Dodał, że program gospodarczy SLD jest konsekwentny i konsultowany z partnerami społecznymi i opozycją.

 Andrzej Diakonow z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że nie tylko rządowy program "Przedsiębiorczość, Rozwój, Praca" dał mierne efekty, ale jeszcze gorsze rezultaty przyniósł rządowy program rozwoju infrastruktury. Poseł PiS zaznaczył, że nie doczekaliśmy się zapowiadanego przez rząd przyspieszenia budowy autostrad i dróg ekspresowych ani rozwoju budownictwa mieszkaniowego. 

Przewodniczący PSL-u Jarosław Kalinowski powiedział, że rząd Leszka Millera świetnie planuje, natomiast kiepsko realizuje swoje programy. Jego zdaniem, rządowy program reform - jak to ujął - "rozsypał się" z braku poparcia ze strony zaplecza politycznego i samego klubu SLD dla realizacji podstawowego warunku tego programu. Kalinowski podkreślił, że tym celem rządu była zmiana polityki pieniężnej. 

Waldemar Borczyk z Samoobrony powiedział, że rządowy program gospodarczy jest skierowany przede wszystkim do wielkiego biznesu. Jego zdaniem, rząd promuje dużych przedsiębiorców, wykorzystując małe i średnie firmy oraz bezrobotnych jako - jak to ujął - "pokarm dla rekinów65". 

Negatywnie działania rządu ocenił także Zygmunt Wrzodak z Ligi Polskich Rodzin. Jego zdaniem rząd realizuje swój program na niekorzyść polskiej gospodarki a pod dyktando Brukseli.

 Zarzuty opozycji odrzucał przewodniczący klubu Unii Pracy Janusz Lisak. Jego zdaniem rząd zapowiadał 3-procentowy wzrost gospodarczy w tym roku i 5-procentowy w przyszłym i - jak powiedział Lisak - taki wzrost nastąpił i jeszcze nastąpi. Podczas debaty nad stanem polskiej gospodarki wicepremier Jerzy Hausner przedstawił program działań rządu, który ma ożywić gospodarkę i utrwalić tendencje wzrostowe.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę