aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Skandal w agencji

26 sierpnia 2003

O tym, że z powodu opóźnienia w budowie IACS Polscy rolnicy mogą nie dostać dopłat w 2004 roku mówi się od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i firma Hewlett-Packard rozpoczęły prace nad aneksem do umowy na budowę części informatycznej sytemu.

Przed szczytem w Kopenhadze w grudniu ub.r., ARiMR budowała IACS w wersji standardowej. Tymczasem Polska wynegocjowała dla rolników dopłaty bezpośrednie w systemie uproszczonym, więc agencja musiała zacząć budowę od nowa. W lutym b.r. w ARiMR zapewniali, że na dostosowanie systemu potrzebują 3 miesięcy. 

Jednak w czerwcu okazało się, że Hewlett-Packard (firma odpowiedzialna za budowę informatycznej części IACS) tworzy nadal system standardowy. Mimo to dopiero tydzień temu Wiesław Paluszyński, wiceprezes ARiMR odpowiedzialny za tworzenie IACS podał się do dymisji. 
Jak zapewniają w ARiMR, teraz prace nad budową sytemu uproszczonego "ruszą pełną parą". Wczoraj eksperci agencji i Hewlett-Packard rozpoczęli rozmowy w sprawie aneksu do umowy na budowę informatycznej części IACS. H-P i ARiMR nie chcą zdradzać szczegółów: Są prowadzone negocjacje, a ich znaczenie jest olbrzymie – wyjaśnia Iwona Musiał, rzecznik agencji. 

Na razie nie wiadomo, kiedy zacznie powstawać nowy system. Nieoficjalnie mówi się, że prace rozpoczną się w połowie września. Jak zapewniają w firmie Hewlett-Packard i ARiMR, część elementów systemu standardowego zostanie wykorzystana przy tworzeniu nowej wersji. Nie wszystko się zmarnuje – potwierdza Inga Kasak, rzecznik H-P.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę