CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Spotkanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela z przedstawicielami związków zawodowych działających w rolnictwie

6 grudnia 2005

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli:
- Andrzej Lepper - przewodniczący ZZR "Samoobrona",
- Władysław Serafin - prezes KZRKiOR,
- Roman Wierzbicki - przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

Poruszane były najpilniejsze zagadnienia dotyczące rolnictwa. Minister Krzysztof Jurgiel podkreślił rolę i znaczenie organizacji rolniczych w rozwiązywaniu żywotnych problemów dotyczących mieszkańców terenów wiejskich i rolnictwa.

W trakcie spotkania omawiano m.in. zagadnienia dotyczące nowelizacji ustaw o działaniu związków i organizacji rolniczych, w celu większego wsparcia ich działalności statutowej oraz o uczestnictwie przedstawicieli tych organizacji w gremiach międzynarodowych (COPA i COGECA).

Rozmowy dotyczyły także propozycji wprowadzenia paliwa rolniczego. Minister zaznaczył, że w projekcie autopoprawki rządu do przyszłorocznego budżetu przewidziano na ten cel 450 mln złotych. Podkreślił przy tym, że jest to krok niezbędny dla poprawy konkurencyjności polskiego rolnictwa, przy nierównych warunkach wsparcia, jakie jest obecnie w Unii Europejskiej pomiędzy krajami "starej" Unii, a nowoprzyjętą dziesiątką. W trakcie tej części dyskusji minister przedstawił również główne założenia projektu, opracowywanej w resorcie rolnictwa, ustawy o promocji biopaliw lub innych paliw odnawialnych.

Szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapoznał swoich gości z przebiegiem rozmów podczas spotkania ministrów rolnictwa krajów Unii Europejskiej, na którym podejmowane były decyzje polityczne w sprawie proponowanej reformy rynku cukru.
Ponadto rozmowy dotyczyły spraw budżetu i problemów związanych z kwotowaniem produkcji mleka.


POWIĄZANE

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył kolejną wizytę w Krajo...

Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) kieruje dotychczasowy wiceprezes Ag...

W ciągu 10 lat działalności Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma dać ok. 900 ml...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę