aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spotkanie Ministra Rolnictwa z Parlamentem Studentów RP

13 lutego 2004

Przyszłość polskiego rolnictwa i rola jaką w niej odegrają młode pokolenia to główne tematy dzisiejszego spotkania ministra Wojciecha Olejniczaka z przedstawicielami Parlamentu Studentów RP.

W spotkaniu udział wzięli: przewodniczący PSRP Przemysław Kowalski, szef komisji Socjalno – Ekonomicznej Arkadiusz Doczyk, Szef Komisji Prawnej Paweł Matlakiewicz, szef Komisji Kultury Łukasz Kołodziejczyk, szefowa Komisji Uczelni Rolniczych Irmina Olejnik – Czerwonka,Wiceprezes fundacji PSRP Paweł Czachowicz, dyrektor Biura Prawnego i Sekretariatu PSRP, Marcin Chałupka oraz przedstawiciele Rady Studentów Aneta Brodzik i Wojciech Ochodek.

Studenci rozmawiali z ministrem W. Olejniczakiem o możliwościach rozwoju polskiej wsi, jakie niesie ze sobą członkostwo w Unii Europejskiej. Wiele uwagi poświecono też zagrożeniom i działaniom, jakie należy podjąć, aby skorzystać z unijnych środków finansowych. Minister poprosił studentów o wsparcie podejmowanych przez resort i agencje działań informacyjnych i edukacyjnych.

- To od Was będzie zależał ostateczny kształt polskiej wsi. Teraz tworzymy dobre podstawy, aby umożliwić Wam dalszy rozwój – powiedział Minister.

Po spotkaniu studenci stwierdzili, że widzą możliwości pozostania lub osiedlenia się na wsi i wiążą z tym swoje plany na przyszłość

 


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę