aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Sprzedaż zbóż z zapasów interwencyjnych ARR

12 sierpnia 2005

3,5 tys. ton kukurydzy sprzedała ARR w kolejnym przetargu z zapasów interwencyjnych na rynek wewnętrzny UE. Ceny zaoferowane przez przedsiębiorców i przyjęte przez Komisję Europejską wynosiły od 104,55 do 104,6 euro/t. Podobne przetargi są organizowane przez agencje płatnicze na Węgrzech, we Francji, Danii i Austrii. Oferowane zakupu kukurydzy przez przedsiębiorców w tych krajach wynosiły od 104,53 do 113 euro/t. W poprzednim przetargu ARR sprzedała 24,5 tys. ton kukurydzy na rynek wewnętrzny UE. Kolejny przetarg odbędzie się 24 sierpnia br.

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) NR 1164/2005 ARR może sprzedać z magazynów interwencyjnych 99 tys. ton kukurydzy na rynek wewnętrzny.

Natomiast Komisja Europejska nie zaakceptowała ofert złożonych w ARR dotyczących zakupu pszenicy z magazynów interwencyjnych z przeznaczeniem na eksport poza Unię Europejską. Przedsiębiorcy oferowali ceny od 84,29 do 88,23 euro/t. Podobne przetargi na sprzedaż pszenicy z zapasów interwencyjnych na eksport są organizowane w Austrii, Czechach, na Węgrzech, na Litwie oraz na Słowacji. Tam ceny zakupu zbóż akceptowane przez Komisję Europejską wynosiły od 94,51 do 96,21 euro/t. Kolejny przetarg odbędzie się 25 sierpnia br.

Przetarg został ogłoszony na podstawie Rozporządzenia Komisji Europejskiej (WE) NR 1061/2005 z 6 lipca 2005 r. ARR może przeznaczyć na eksport 250 tys. t pszenicy z zapasów interwencyjnych.

Agencja Rynku Rolnego administruje Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę