aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Stanowisko DIR-u w sprawie protestów rolniczych

25 marca 2003

Wrocław, dnia 21.03.2003r.


Stanowisko
Dolnośląskiej Izby Rolniczej podjęte
w trakcie II Walnego Zgromadzenia
w sprawie protestów rolniczych

W miesiącu lutym i marcu br. nasiliły się protesty rolników na Dolnym Śląsku. Protesty te wynikają z tragicznej sytuacji w rolnictwie, utratą nadziei na godne życie.

Rolnicy to grupa społeczna o najniższych dochodach. Prowadzenie gospodarstwa rolnego to dziś zjadanie zapasów i okradanie rodziny. Dziś, gdy rozpoczęły się prace polowe, większość rolników nie stać na paliwo, nawozy czy materiał siewny. Wynika to z pogorszenia relacji cenowych między środkami do produkcji a produktami rolniczymi.
Sytuację pogarsza fakt braku kontroli przepływu dotowanej żywności z krajów Unii Europejskiej. W tej sytuacji przy braku jakichkolwiek działań ze strony rządowej w kierunku zmiany obecnej sytuacji, Dolnośląska Izba Rolnicza popiera działania organizacji związkowych wyrażające się poprzez blokowanie dróg oraz przejść granicznych.

Jednocześnie żądamy odstąpienia od karania uczestników protestów rolniczych, gdyż tak desperackie zachowania są wynikiem braku możliwości załatwienia spraw rolniczych w sposób cywilizowany.
W związku z zaistniałą sytuacją Dolnośląska Izba Rolnicza żąda od decydentów poważnego potraktowania problemów rolników i ich rodzin w celu umożliwienia opłacalności produkcji rolniczej w kraju oraz stworzenia rolnikom warunków umożliwiających godne życie.

Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej
Leszek Grala


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę