a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Stanowisko Śląskiej Izby Rolniczej, Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Izby Rolniczej w Opolu

17 marca 2004

Stanowisko wspólne Śląskiej Izby Rolniczej, Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Izby Rolniczej w Opolu w sprawie przyznania płatności obszarowej na 2004 rok.

Zarząd Śląskiej Izby Rolniczej,  Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Izby Rolniczej w Opolu wnoszą, by we wniosku o przyznanie płatności obszarowych na 2004 r. wszystkie działki rolne, które stanowią zboża (również w przypadku, gdy uprawy różnych zbóż tworzą zwarty obszar o powierzchni nie mniejszej niż o,10 ha, wchodzący w skład gospodarstwa rolnego), zaliczyć do jednej grupy, bez konieczności wpisywania w odpowiednich kolumnach wniosku ich poszczególnych nazw: pszenica, kukurydza, jęczmień itd., a zastąpić je ogólną nazwą: zboże.

Pozwoliłoby to rolnikom na uniknięcie wielu skomplikowanych pomiarów działek rolnych i ich części, co będzie, jak wynika za przeprowadzonych obserwacji podczas szkoleń prowadzonych przez ARiMR, największym problemem..

Takowe rozwiązanie przyczyniłoby się do znacznego uproszczenia pracy przy wypełnianiu wniosku i znacznie ograniczało ilość rozpisywanych w  nim działek rolnych oznaczonych przez wnioskodawców poszczególnymi literami alfabetu.

Argumentami dodatkowymi przemawiającymi za takim uregulowaniem sprawy:

  • możliwość pełniejszego wykorzystania środków przeznaczonych na dopłaty poprzez skomasowanie w działce rolnej utworzonej przez różne zboża, również takich działek, które nie posiadają powierzchni co najmniej 0,10 ha, oraz że w przyjętym założeniu do wszystkich zbóż przysługiwała będzie jednakowa dopłata uzupełniająca.

Opole, dnia 12 marca 2004r.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę