Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Wesprą przedsiębiorczych

4 lipca 2003

Od 1 lipca, w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie Kujawskim działa Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Centrum powstało w ramach realizacji Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich finansowanego z kredytu Banku Światowego oraz z dotacji budżetu państwa. Umowę na utworzenie w Aleksandrowie Kujawskim CWP podpisało w czerwcu z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

Celem jest pobudzenie aktywności i pomoc w podjęciu działalności gospodarczej, doradztwo oraz szkolenia z zakresu funkcjonowania firmy - informuje Mirosława Tomasik, prezes TRGP. Z usług Centrum Wspierania Przedsiębiorczości skorzystać mogą bezpłatnie osoby bezrobotne, zagrożone ubóstwem z powodu niskich dochodów, utraty pracy, rolnicy posiadający gospodarstwa o powierzchni do 3 hektarów oraz młodzież poszukująca pracy.

Centrum pomagać będzie w tworzeniu biznesplanów, udzielać porad z dziedziny podatków, księgowości, marketingu, zdobycia kapitału na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej. W ramach programu prowadzone będą również kilkudniowe szkolenia dotyczące podstaw przedsiębiorczości, informatyki oraz sprawnego zarządzania firmą.

Projekt realizowany będzie do grudnia tego roku. Szczegółowe informacje udzielane są w Urzędzie Gminy oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę