a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Wielkie ułatwianie

27 kwietnia 2005

Od dziś w województwie łódzkim biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, będą czynne od 7.00 do 20.00. Ma to ułatwić rolnikom składanie wniosków o dopłaty obszarowe. Dotychczas zrobił to zaledwie co czwarty producent rolny. Czasu zostało nie wiele, wnioski przyjmowane będą do 15 maja.
Wiosna to sezon intensywnych prac polowych, większość rolników nie ma czasu na wizytę w agencji. Marek Gerbela z Monic nie złożył jeszcze wniosku, jak mówi nie miał kiedy. Teraz kiedy agencja pracuje dłużej może się uda.

W podobnej sytuacji jest wielu rolników. Jak mówią pracownicy agencji nie może być tak, żeby rolnik był postawiony przed wyborem: praca w polu, albo złożenie wniosku. Teraz nie będzie musiał wybierać.

Dłuższy dzień pracy agencji, ma usprawnić przyjmowanie wniosków i odsunąć widmo kolejek które w ostatnich dniach obowiązującego terminu tworzyły się w ubiegłym roku. Po 15 maja wnioski będą przyjmowane jeszcze przez cztery tygodnie, jednak każdy dzień zwłoki spowoduje zmniejszenie dopłaty.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę