XVII Posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych.

24 grudnia 2015

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke oraz podsekretarz stanu Marian Zalewski uczestniczyli w XVII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych.
Minister Plocke, podsumowując kończącą się III kadencję izb rolniczych, podziękował działaczom samorządu rolniczego za lata współdziałania na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich, zaznaczając jednocześnie, że w branży rolniczej jest jeszcze wiele wspólnej pracy do wykonania. Zasygnalizował również kilka ważnych obszarów działalności, w których resort rolnictwa szczególnie skupi swoją uwagę w 2011 r.. Te priorytety to dalsze negocjowanie stanowisk w sprawie reformy WPR, uzgodnienia w ramach Wspólnej Polityki Rybackiej, szeroko rozumiana promocja sektora rolnego oraz bezpieczeństwo żywności w kontekście reorganizacji służb weterynaryjnych i kontrolnych.

Podsekretarz stanu Marian Zalewski zwrócił uwagę na istotę działań środowiska rolniczego, w tym izb rolniczych na płaszczyźnie międzynarodowej oraz zasygnalizował potrzebę wspólnej pracy nad nową perspektywą finansową 2014-2020.

W ostatnim Posiedzeniu KRIR III kadencji uczestniczył również wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, który podkreślił jak ważne jest akcentowanie roli rolnictwa w kształtowaniu wizerunku całego kraju i jak istotne zadania z tym związane mają izby rolnicze. Wicepremier zwrócił też uwagę na fakt, że Polska może być liderem w kwestii kształtowania WPR i całe środowisko rolnicze powinno ten szczególny czas właściwie wykorzystać.

 


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę