Z myślą o wzajemnej współpracy

5 lipca 2007
W Goniądzu (woj. podlaskie) odbyło się seminarium Krajowej Rady Izb Rolniczych i Agencji Rynku Rolnego. W spotkaniu uczestniczyli: Kierownictwo KRIR, Prezesi Wojewódzkich Izb Rolniczych, Prezes ARR, Zastępcy Prezesa, Dyrektorzy Biur w Centrali oraz Dyrektorzy Oddziałów Terenowych Agencji Rynku Rolnego. Spotkanie miało na celu omówienie form i obszarów współpracy Izb Rolniczych – które są samorządem zawodowym sprawującym pieczę nad rolnikami – z Agencją Rynku Rolnego.

Podczas seminarium przedstawiono możliwości intensyfikacji wspólnych działań prowadzonych dla rozwoju polskiego rolnictwa. Omówiono sposoby szybkiego i skutecznego docierania z informacją do rolników. Podjęto również temat promocji wśród beneficjentów mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej, a w szczególności: restrukturyzacji przemysłu cukrowniczego, kontroli wykorzystania roślin energetycznych oraz dopłat krajowych do spożycia mleka i przetworów mlecznych w szkołach podstawowych.

     
     
     


Tematami przewodnimi dyskusji były: rola Agencji Rynku Rolnego w realizacji mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej, omówienie bieżących zmian legislacyjnych w mechanizmach Wspólnej Polityki Rolnej administrowanych przez ARR, zadania Izb Rolniczych w kształtowaniu rynków rolnych – monitorowanie poszczególnych rynków, lobowanie za wprowadzeniem określonych regulacji w kraju i na forum unijnym, przewidywane zadania ARR w aspekcie zmian Wspólnej Polityki Rolnej w latach 2007-2013,zasady współpracy ARR z Izbami Rolniczymi dotyczącej propagowania wiedzy na temat możliwości uczestnictwa zainteresowanych rolników w systemie dopłat do roślin energetycznych.

Spotkanie prowadzili : Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz  Stanisław Grzegorz Kamiński, prezes Agencji Rynku Rolnego.
Forma bezpośredniego dotarcia z informacją do rolników poprzez przedstawicieli Izb Rolniczych jest najskuteczniejszą promocją działań Agencji mającą szansę dotrzeć do wszystkich rolników. Krajowa Rada Izb Rolniczych i Agencja Rynku Rolnego są przekonane, że podjęta współpraca w dziedzinie promowania mechanizmów WPR przyniesie wymierne korzyści polskim rolnikom i pozwoli na pełne wykorzystanie środków zarezerwowanych w budżecie Unii dla polskiego rolnictwa.POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę