aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zakończyło się przyjmowanie wniosków klęskowych

2 września 2011
Zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez klęski żywiołowe
Poszkodowani rolnicy, mogą też skorzystać z innych form pomocy.
528 rolników ubiegało się o przyznanie pomocy w ramach czwartego naboru wniosków z działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych", który został przyprowadzony przez ARiMR od 18 lipca do 29 sierpnia 2011 r. Liczba ta z całą pewnością będzie większa, gdyż część rolników zdecydowała się na przesłanie swoich wniosków za pośrednictwem poczty i minie trochę czasu, zanim wszystkie trafią do naszych oddziałów regionalnych. Na pomoc w odbudowie gospodarstw zniszczonych w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych w całym PROW 2007 - 2013 zarezerwowane zostało około 400 milionów złotych. We wszystkich, czterech naborach które dotychczas zostały przeprowadzone przez ARiMR w 2010 r. i 2011 r. rolnicy złożyli około 3,6 tys. wniosków, a limit środków wykorzystany został w nieco ponad 69%.
O przyznaniu pomocy nie będzie decydowała kolejność składania wniosków. Wsparcie będzie przysługiwało według liczby punktów przyznanych na podstawie kryterium wnioskowanej przez rolnika wysokości pomocy oraz wielkości szkód poniesionych w jego gospodarstwie. Kryteria wyboru operacji są zawarte w załączniku do rozporządzenia MRiRW dotyczącego wsparcia w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych".
W przypadku operacji o takiej samej liczbie punktów, w pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcy, który ubiega się o niższą kwotę pomocy.
Kolejność przysługiwania pomocy jest ustalana na podstawie danych zawartych we wniosku  na dzień jego złożenia. W przypadku, gdy wniosek nie zawiera danych niezbędnych do ustalenia kolejności, nie przyznaje mu się punktów.POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę