Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Zdaniem Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej

23 stycznia 2008
Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej  bardzo wysoko  ocenia projekt planu restrukturyzacji Krajowej Spółki Cukrowej S A , który przedstawiony został  podczas  konsultacji społecznych z plantatorami, jakie odbyły się w Przysieku w dniach 4 i 7 stycznia br.
- Zgadzamy się w pełni z treścią kryteriów  i założeń przyjętych zarówno do oceny dotychczasowego funkcjonowania  spółki, jak i  z propozycjami zmian  w sektorze cukrowym zarządzanym przez KSC S A, które przyjęto na okoliczność  ograniczenia produkcji narzuconej    przez Komisję Europejską. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku kierowano się przesłankami gospodarczo – ekonomicznymi, co czyni taki projekt bardzo obiektywnym, a zarazem przewidywalnym i wiarygodnym . W ocenie zarządu, o kierunkach restrukturyzacji  powinny decydować li tylko względy gospodarcze, gdyż w innym przypadku nie osiągniemy zakładanych celów pozwalających nam skutecznie konkurować na tym trudnym rynku. Niestety, zapowiedzi niektórych lokalnych polityków, którzy  pomijając realia ekonomiczne, chcą wpłynąć na zgoła inny przebieg  wydarzeń, musi budzić nasz niepokój. Przypominamy, że plantatorzy buraków cukrowych w regionie  na przestrzeni ostatnich kilku lat wykazywali się stabilnymi dostawami, gwarantując w ten sposób pełne wykorzystanie limitów. Świadczy o tym długość kompanii cukrowniczych, które w warunkach naszego województwa wynoszą ponad 90 dni. Daje to podstawy do utrzymania dobrych wskaźników ekonomicznych - – mówi Ryszard Kierzek, prezes Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej.
Dlatego też zarząd KPIR oczekuje  pełnej realizacji planu restrukturyzacji , jaki przedstawiony został przez Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej  S.A.POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę