Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Zmiana na stanowisku Prezesa ARiMR

22 września 2006

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper w imieniu Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego, wręczył wczoraj akt zwolnienia z pełnienia obowiązków prezesa ARiMR Mirosławowi Drygasowi oraz wręczył akt powierzenia obowiązków prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Grzegorzowi Spychalskiemu.

Dotychczas pełniący obowiązki Prezesa ARiMR Mirosław Drygas pozostaje na stanowisku zastępcy prezesa Agencji i będzie kierował Pionem Programu SAPARD i Funduszy Strukturalnych.

Akty powołania i odwołania zostały podpisane przez premiera... 12 września 2006 r.

Nowy prezes, Grzegorz Spychalski (ur. 1960 r.) jest absolwentem Akademii Rolniczej w Szczecinie. Uzyskał w tej uczelni tytuł doktora nauk rolniczych, a w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonomiki rolnictwa. Odbył staże naukowe w Anglii (1989), Irlandii Północnej (1993) i Szwecji (1994).

Od 1993 r. związany jest zawodowo z Akademią Rolniczą w Szczecinie, gdzie do 2000 r. był adiunktem w Katedrze Polityki Gospodarczej i Rynku, a następnie kierownikiem Katedry Ekonomii. W latach 1996 – 2002 (przez dwie kadencje) pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia Wydziału Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej, a w latach 2002 – 2005 był dziekanem tego wydziału. Jest profesorem nadzwyczajnym trzech uczelni: Akademii Rolniczej w Szczecinie (od 2001 r.), Politechniki Koszalińskiej (od 2004 r.), Uniwersytetu Szczecińskiego (od 2006 r.).

Jest autorem 167 publikacji naukowych z zakresu ekonomiki rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

W 1997 r. był wykładowcą i ekspertem studium podyplomowego: „Inwestycje na obszarach wiejskich” programu PHARE, a w 2003 r. był ekspertem – moderatorem programu PHARE nt. Wdrażania programu SAPARD w Polsce. W 2005 r. prowadził debatę publiczną na temat przyszłości Unii Europejskiej pod patronatem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, władz wojewódzkich i samorządowych województwa zachodniopomorskiego.

Poza pracą naukową i dydaktyczną Grzegorz Spychalski sprawował funkcje w instytucjach bezpośrednio wspierających działalność rolniczą. W latach 1992 – 1994 był dyrektorem Izby Rolniczej w Szczecinie. W latach 1996 – 1998 pełnił funkcję kierownika sekcji Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie. W latach 2000 - 2002 dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie. Od maja 2006 r. ponownie związany z Agencją, w tym jako doradca Prezesa ARiMR.

Od 12 lipca 2006 r. pełnił obowiązki zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Grzegorz Spychalski ma żonę i dwoje dzieci. Zainteresowania: piłka nożna, tenis, lekkoatletyka, psychologia, muzyka.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę