Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Zmiana terminu przyjmowania wniosków na działanie „Zalesianie gruntów rolnych i zalesianie gruntów innych niż rolne”

24 grudnia 2015

W związku z pracami nad zmianą rozporządzenia dotyczącego działania „Zalesianie gruntów rolnych i zalesianie gruntów innych niż rolne”, w 2008 r. wnioski od rolników ubiegających się o taką pomoc finansową nie będą przyjmowane od 1 czerwca br. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowywana jest nowelizacja rozporządzenia, która zakłada, że rolnicy będą mogli ubiegać się o pomoc finansową na zalesianie gruntów rolnych i innych niż rolne od 1 sierpnia do 30 września br. Znowelizowane rozporządzenie zostanie opublikowane w najbliższym czasie.

Zmiana terminu przyjmowania wniosków na to działanie w 2008 r. wynika z konieczności doprecyzowania zasad przyznawania rolnikom pomocy finansowej, między innymi na wprowadzane po raz pierwszy od tego roku, zalesianie gruntów innych niż rolne (Schemat II). Przesunięcie terminu pozwoli rolnikom na dokładniejsze zapoznanie się z zasadami i przygotowanie dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o wsparcie finansowe. Projekt rozporządzenia w tej sprawie został przesłany do konsultacji społecznych organizacjom rolniczym.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poda niezwłocznie do publicznej wiadomości termin przyjmowania wniosków na działanie „Zalesianie gruntów rolnych i zalesianie gruntów innych niż rolne”, po podpisaniu nowelizacji stosownego rozporządzenia przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


POWIĄZANE

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę