aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

"Dziennik Gazeta Prawna": Spór o emerytury rolników

Najsłabszym punktem prezydenckiej ustawy emerytalnej może być kwestia wypłat z KRUS. PiS będzie pod presją, by pójść na rękę wiejskiemu elektoratowi, ale rząd...

21 lipca 2016

NIK: państwowe systemy ochrony danych nie zapewniają ich bezpieczeństwa

Państwowe systemy ochrony danych nie zapewniają ich bezpieczeństwa, a działania, które mają je zapewnić, są prowadzone opieszale, bez przygotowanego planu - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

17 maja 2016

Zwolnienia lekarskie dla ubezpieczonych w KRUS od 1 stycznia 2016 r.

Kasa informuje, że od 1 stycznia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1066) dotycząca trybu i formy wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.

8 stycznia 2016

Krzysztof Ardanowski (PiS): nie będzie podatku dochodowego dla rolników, KRUS zostaje

PiS nie zamierza reformować systemu podatkowego dla rolników, nie zamierza też likwidować Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - powiedział w środę PAP wymieniany jako jeden z kandydatów na ministra rolnictwa w rządzie PiS Krzysztof Ardanowski.

30 października 2015

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Nowela pozwala rolnikom opiekującym się osobą niepełnosprawną na wybór: czy chcą być ubezpieczeni w ZUS, czy w KRUS.

28 września 2015

Podstawy prawne KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego działa w oparciu o Ustawę o ubezpieczeniu społecznym rolników. Na stronie internetowej zakładu znajdziemy wszystkie akty prawne, które regulują pracę kasy.

14 grudnia 2009

Komu renta, komu emerytura?

Mimo, iż w przyszłym roku Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) minie dwadzieścia lat jej istnienia, dla wielu rolników wciąż pewne trudności sprawia zrozumienie obowiązujących ich przepisów emerytalnych i rentowych. Okazuje się bowiem, ...

14 grudnia 2009

Certyfikaty KRUS

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale KRUS posiada certyfikaty, potwierdzające użyteczność zakładu i jakość świadczonych usług. KRUS zdobył następujące certyfikaty: * PN-EN ISO 9001:2001 * PN-ISO/IEC 27001:2007 * IQ-net

9 grudnia 2009
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę